Program 16. Informative
- Petek, 17. 1.
- Sobota, 18. 1.
- FORUM
- MALA PREDAVALNICA
- SVETOVALNO IZOBRAŽEVALNI BALKON UL
#AKTIVIRAJ SE IN VPLIV-AJ!
A-KTIVIRAJ SE, MILIJON PRILOŽNOSTI JE!
Pripravlja: Um & Kuna
Prekaljena freestyle mačka, ki znata improvizacijo spremeniti v čisto umetnost. S svojim prostim slogom izražata vse – od kreativnih idej, čustev, družbenih zbadljivk, do zgodb, ki pridejo na pamet šele v tistem trenutku. Prosti slog je njuna
specialiteta, pa tudi najljubša igra.
Kaj, če bi nekdo ustvaril pesem prav zate? Ali pa za tvojo sošolko, sosedo, brata, strica? Mogoče bi rad/a slišal/a battle med Božičkom in Slavojem Žižkom ali pa med avokadom in feferonom? Kako kul bi bilo, če bi ti kdo sestavil pravo pravljico? Ali pa zgodbo o tem, kako ste enkrat poskusili pojesti palčko za čiščenje ušes?
Na UM & KUNA freestyle showu je vse mogoče. Komadi nastajajo na licu mesta, temo pa izberete vi – publika. UM & KUNA bosta vzela vaš predlog, idejo ali misel in iz nje ustvarila povsem nov, enkraten in neponovljiv komad, ki ga nikoli več ne bo.
Zasedba
● Urh Mlakar / UM – vokal
● Igor Kuna / KUNA – vokal
● Tin Vidnjevič / DJ L.T. – glasbena podlaga
10.05−10.50
NESKONČNO PRILOŽNOSTI – ENA ODLOČITEV!
Gostje: Matjaž Han, Ksenija Benedetti, Marko Lukić
Matjaž Han je bil imenovan za ministra za gospodarstvo, turizem in šport leta 2022. Skupaj z ekipo sodelavcev na ministrstvu si prizadeva za izgradnjo zelenega, ustvarjalnega in pametnega gospodarstva skozi sistemski in učinkovit pristop spodbud ter sodelovanje z gospodarstvom in drugimi ključnimi deležniki.
Veliko pozornost pa v zadnjem obdobju namenjajo tudi izboljšanju športne infrastrukture in razvoju turizma.
Ksenija Benedetti je 18 let vodila državni Protokol. Od leta 2018 dalje pa ima svojo šolo – Akademijo za poslovni protokol in je predavateljica za poslovno komuniciranje in protokol. Je tudi avtorica treh knjig (Protokol, simfonija firme, Kažipoti, Hiša sozvočja) in kolumnistka.
Marko Lukić je pred desetletji iskal izzive v najtežjih plezalnih smereh, zdaj že več kot dve desetletji išče poti v podjetništvu, ki jih še nihče ni prehodil. Bil je prvi pri nas, ki je videl potencial v kombinaciji vrhunske arhitekture in sonaravne gradnje.
Je poslovni voditelj, ki v nobeni oviri ne vidi problema, ker pravi, da problemov ni. So samo izzivi. In med njimi išče predvsem drugačne in nove, ki pomagajo pri rasti podjetja Lumar. Poslovanje gradi na temeljih vseživljenjskega učenja in to kaže z zgledom tako, da vsako leto postavlja razvojne cilje in istočasno poskrbi, da raste in se razvija tudi njegov tim in lokalno okolje.
Nekdanji vrhunski športni plezalec je tudi prejemnik enega najprestižnejših priznanj slovenskim poslovnim voditeljicam in voditeljem. Z njim v Združenju Manager nagrajujejo vodilne managerke in managerje za njihove izjemne poslovne dosežke v podjetjih, ki jih vodijo. Sam pravi, da je v plezanju podobno kot v poslu. Če ga želiš delati dobro, zahteva celega človeka.
PODELITEV PRIZNANJ za posebne dosežke ter promocijo slovenskega znanja, strokovnosti in inovativnosti v mednarodnem prostoru na področju lesarstva ter gostinstva in turizma.
12.00−12.35
#AKTIVIRAJSE IN OSVAJ – AJ!
KARIERE V VESOLJU
Izvajalec: Nik Hrovat (Center Noordung)
Slovenija je v vesoljskem sektorju najmočnejša na področjih treninga astronavtov, analize podatkov in mikrosatelitske tehnologije. Vstop Slovenije v polnopravno članstvo Evropske vesoljske agencije (ESA) pa odpira vrata tako gospodarstvu kot mladim, ki lahko sodelujejo v mednarodnih projektih in usposabljanjih.
12.45−13.10
Vesolje je za vse! Tvoja kariera v vesoljski industriji: kje začeti in kako uspeti.
Izvajalec: Tanja Permozer, vodja Slovenske vesoljske pisarne in vodja slovenske delegacije pri Evropski vesoljski agenciji
Karierne možnosti v vesoljskem sektorju za raznolike in vznemirljive, poslovne priložnosti pa velike. Članstvo Slovenije v Evropski vesoljski agenciji, katere polnopravna članica je Slovenija postala s 1. 1. 2025, ter sodelovanje z drugimi mednarodnimi organizacijami, prinaša podjetjem in znanstvenikom številne možnosti sodelovanja v poslovnih in raziskovalnih projektih, mladim pa priložnost za pridobivanje novih znanj in izkušenj s področja vesolja, za razvoj bodoče kariere. Vodja Slovenske vesoljske pisarne, Tanja Permozer, bo predstavila različne poklicne profile, ki jih lahko najdemo v vesoljskem sektorju, čeprav jih tam morda ne bi pričakovali, različne možnosti izobraževanj s področja vesolja v Sloveniji in v tujini, ter vlogo Slovenske vesoljske pisarne.
13.15−13.45
Teleskop James Webb in astronomija na Fakulteti za matematiko in fiziko, UL
Izvajalec: asist. Jon Judež, UL, Fakulteta za matematiko in fiziko
Jon Judež je asistent in mladi raziskovalec na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani. Je član skupine astrofizikov, ki uporabljajo teleskop James Webb za raziskovanje zgodnjega vesolja, preučevanje nastanka galaksij in odkrivanje lastnosti temne snovi.
Spoznali bomo pestro astronomsko dogajanje na Fakulteti za matematiko in fiziko, UL. Govorili bomo o projektih, s katerimi se ukvarjajo študentje in raziskovalci. Posebno pozornost pa bomo namenili našim opazovanjem z najmočnejšim vesoljskim teleskopom James Webb.
13.50−14.20
Izzivi vesoljske robotike
Izvajalec: dr. Rok Vrabič, UL, Fakulteta za strojništvo
Trenutne robotske misije na drugih telesih osončja temeljijo na posameznih robotskih roverjih, opremljenih z množico znanstvenih instrumentov. V prihodnosti pa bodo množice robotov avtonomno raziskovale planete, lune in asteroide, iskale znake življenja, izkoriščale naravne vire in gradile habitate. Da bi omogočili ta preskok, se na Fakulteti za strojništvo Univerze v Ljubljani pod pokroviteljstvom Evropske vesoljske agencije (ESA) ukvarjajo s koordinacijo sistema večih roverjev v okviru projekta TerraScout. Predstavljen bo projekt, trenutno dogajanje v vesoljski robotiki, pa tudi potencial Slovenije za priključitev najprestižnejšim aktivnostim ESE na tem področju.
14.25−14.45
Numerične simulacije in razvoj medicinske opreme za vesoljske aplikacije
Izvajalec: dr. Janez Urevc, UL, Fakulteta za strojništvo
Predstavljena bo problematika v smislu fizioloških sprememb pri potovanju v vesolju oz. pri izpostavljenosti mikrogravitacijskemu (mG) okolju.
Delo na tem področju tu zadeva:
- modeliranje srčno-žilnega sistema z namenom določitve optimalnih parametrov pri izvajanju določenih protiukrepov za preprečevanje negativnih posledic pri izpostavljenosti mG okolju;
- razvoj naprave za pomoč pri diagnostiki venske tromboze astronavtov in monitoriranje sprememb venskega tlaka pri dolgoročni izpostavljenosti mG okolju;
- razvoj posebne strukture za aplikacijo negativnega tlaka, ki bi astronavtom pomagala prerečevati negativne posledice zaradi izpostavljenosti mG okolju.
Večina teh aplikacij pa ima tudi zemeljsko uporabnost.
14.50-15.25
Prvi koraki vesoljskega zobozdravstva
Izvajalec: Tine Šefic, UL, Oddelek za Dentalno medicino na Medicinski fakulteti, Mitja Dergan, UL, Fakulteta za strojništvo
Spoznajte projekt SpaceDent, v katerem so študentje dentalne medicine, strojništva in elektrotehnike Univerze v Ljubljani kot “vesoljski zobozdravniki” izvedli pionirsko raziskavo za pripravo zobozdravstva na dolgotrajne misije na Luno in Mars. Projekt, izveden pod okriljem ESA Academy Experiments programa Evropske vesoljske agencije, UL Medicinske fakultete in UL Fakultete za strojništvo, je študentom omogočil, da so prek treh paraboličnih poletov nad Atlantskim oceanom preizkusili izvajanje zobozdravstvenih posegov v breztežnosti. Raziskava predstavlja pomemben korak k zagotavljanju ustrezne zdravstvene oskrbe v vesolju.
17.00−17.45
#AKTIVIRAJ SE IN KREIRAJ!
Tvoja pot, tvoj mehurček: Karierne priložnosti v Coca-Coli HBC
Sodelujoči:
Lara Habjan, Premium Spirits Trade Marketing Specialist Miha Kolmančič, Premium Spirits Accounts Developer, Anja Gominšek, Sales trainee
Spoznali boste kariero skozi perspektivo različnih pozicij in odkrili, kako poteka razvoj mladih talentov v našem podjetju. Delili bomo vpogled v delo različnih oddelkov ter zanimive primere iz resničnega delovnika, ki prikazujejo, kako dinamično in raznoliko je delo pri nas. Pridružite se nam in odkrijte svojo priložnost za uspeh v Coca-Coli HBC!
Vprašalnik Holland – moji interesi za moj študij
Pripravlja: Univerza v Ljubljani
Vodi: Klemen Marinčič
Ne veste, kateri študij izbrati in kakšno delo si sploh želite opravljati v prihodnosti? Na delavnici boste na podlagi predhodno rešenega vprašalnika Hollandovega testa poklicnih interesov (SDS – Standard) raziskovali, kateri so vaši interesi, v katerega izmed šestih tipov se uvrščate in v kakšnem poklicu bi lahko bili uspešni. Interesi so tiste stvari, dejavnosti, ki nas zanimajo, pritegnejo, za katere si z veseljem vzamemo čas in v katerih najdemo zadovoljstvo. Če svoje interese poznamo, lažje ugotovimo, kateri študij in katera področja dela se z njimi ujemajo, ter se tako tudi lažje odločamo glede študija in zaposlitve. Za udeležbo na delavnici se je potrebno prijaviti tukaj. Mesta so omejena.
Vse barve kariernega dneva
Pripravlja: Andreja Glavač, certificirana Persolog trenerka, Cene Štupar – CILJ
Vodi: Andreja Glavač
Na predavanju boste spoznali osnovne štiri skupine vedenjskih tipov. S pomočjo barv in asociacij boste odkrivali njihove (in svoje) prednosti ter spoznali, kako lahko posamezni vedenjski tipi izkoristijo svoj potencial v določenih poklicih, na delovnih mestih oz. na karierni poti. Predavanje bo praktično naravnano, predstavljeni bodo tudi primeri iz prakse. Če (pre)poznamo svoje prednosti in potencial, je odločitev za nadaljnje šolanje ter poklic lažja in manj stresna.
Seznanili vas bomo tudi z brezplačnimi delavnicami za osnovne šole, informacijskimi paketi ter učnimi gradivi, ki jih pripravljamo in izvajamo v okviru projekta Interreg LifeLongWood (soba pobega, hekaton, job shadowing …) in so lahko odlična vsebina kariernih ali tehničnih dni.
Pripravlja: Fakulteta za dizajn
Vodi: doc. mag. Mateja Š. Dimic, predstojnica katedre za Dizajn management
Vabljeni na delavnico: »Kaj je DESIGN MANAGEMENT?« kjer boste na praktičnem primeru spoznali postopek inoviranja in vodenja razvoja novega produkta. Delavnica je primerna za vse, ki želite pridobiti vpogled v pomen dizajna v poslovnem kontekstu in se odločate za katerekoli kreativni poklic. Prav tako boste dobili vpogled v način dela, ki ga imamo na Fakulteti za dizajn. Pridružite se nam in razširite svoje razumevanje vznemirljivega področja dizajn managementa!
Zakaj in kako postati policist
Pripravlja: Policija
Vodi: Simon Rosič, Simona Šare
Policijsko delo je zahtevno in odgovorno, a tudi lepo in pomembno. Je poslanstvo s plemenitim ciljem. Policisti pomagamo ljudem v nesreči ter skrbimo za spoštovanje zakonov in zagotavljanje varnosti v družbi. Priložnosti za razvoj kariernih poti pa je v Policiji veliko. Pridi na predavanje, kjer izveš vse, kar te zanima: kako se prijaviti na razpis, kako poteka šolanje v Policijski akademiji, kakšen je delovni dan policista itd.
Pripravlja: Univerza v Ljubljani
Vodi: Tanja Žužek, VPIS UL
Vse, kar morate vedeti in upoštevati, da bo vaša prijava pravilna in vaša želja po študiju uresničena; kako postopek poteka, katerim napakam se je potrebno izogniti, kaj pomenijo tri želje, študijski programi z omejitvijo in brez omejitve, izbirni postopek, kaj je s posebnimi statusi itd. Predstavitev podpore posebnim skupinam študentk in študentov na UL: status študenta s posebnimi potrebami/ posebnim statusom, predstavitev. Pisarne varuha študentov, mreže zaupnih oseb in psihosocialne svetovalnice.
Male skrivnosti velikih študentov
Pripravlja: Univerza na Primorskem
Vodi: Maja Koblar in Petra Majcen
Kaj naredi velikega študenta? Kako se ta loči od drugih? Skozi delavnico spoznamo trike in »skrivnosti«, ki vam jih bo ponudilo študentsko življenje, ne glede na to, kje boste šolanje nadaljevali. Dostop do informacij, razumevanje sistema, povečanje zaposljivosti, koriščenje ponujenih priložnosti in mnogo več.
15.30-16.15
Prvi vtis = Good game. Kako zadeti v polno!
Pripravlja: Telemach Slovenija
Vodi: Primož Lažeta ter Maruša Erzar Marijan
V sklopu zaposlitvenega laboratorija Job Lab bomo mladim razkrili, kako se izogniti najpogostejšim napakam pri prijavi na delovno mesto in na kaj delodajalci najbolj pozorno gledajo. Pogovorili se bomo tudi o tem, zakaj sta brezhibna prijava in samozavestna osebna predstavitev ključnega pomena. Pridruži se in odkrij, kako pustiti vtis, ki odpira vrata v svet zaposlitve.
Pripravlja: Univerza v Ljubljani
Vodi: Sabina Žnidaršič, VPIS UL
Univerza v Ljubljani je primer sodobne univerze, ki sledi glavnih zahtevam visokošolskega izobraževanja: interdisciplinarnost, mednarodna odprtost, povezljivost in prehodnost študijskih programov. Sodobni študij je drugačen in zahtevnejši predvsem v tem, da zahteva od posameznika poleg študija in pridobivanja najsodobnejšega znanja, tudi razvoj ključnih kompetenc, sposobnosti reševanja aktualnih izzivov; sposobnost interdisciplinarnega sodelovanja, izkušnja mednarodnega sodelovanja, samostojnega učenja … vse te kompetence lahko razvija študent zaradi same organiziranosti študija, pomembno pa je tudi posameznikovo vrednotenje in prepoznavanje kompetenc, pridobljivih v glavnem v ne-formalnem in priložnostnem učenju.
SVETOVALNO IZOBRAŽEVALNI BALKON UL
Individualna svetovanja z naslova Hollandovega vprašalnika interesov
Bojim se, da na želeni študij ne bom sprejet/sprejeta, kaj sedaj? Alternativne izbire
Osebno svetovanje za dijake in starše/skrbnike; tudi za kandidate iz tujine; preračun pričakovanih točk, potrebnih za vpis na študij
- FORUM
- MALA PREDAVALNICA
- SVETOVALNO IZOBRAŽEVALNI BALKON UL
10.00−10.45
#AKTIVIRAJ SE IN ZMAGA-J!
ŠPORTNE LEKCIJE NA KARIERNI POTI PROTI USPEHU
Gosta: Petra Majdič, dobitnica bronaste Olimpijske medalje v teku na smučeh, Ognjen Backović, dobitnik srebrne medalje na evropskem prvenstvu v rokometu.
Ognjen Backović: Športnik po duši, navdušenec nad NFL (ameriški nogomet), ki je po športni karieri (rokomet) prestopil v poslovni svet. Naravno radoveden in zvedav, obožuje potovanja in spoznavanje novih krajev, običajev in ljudi. Snowboard intuziast pozimi in potapljač poleti, v službi pa zadolžen za prodajo in razvoj novih poslov.
Petra Majdič: Petra Majdič je ena najuspešnejših smučarskih tekačic na svetu, serijska zmagovalka v svetovnem pokalu, nosilka olimpijske medalje. Je izjemna motivatorka in ženska navdiha. Na svoji poti prekaljena tako v solzah radosti kot tudi v solzah razočaranja. S svojimi neprecenljivimi izkušnjami navdihuje s karizmo, odprtostjo, znanjem, srčnostjo.
11.00−11.45
#AKTIVIRAJ SE IN ODKRI-VAJ!
MEJE ZNANOSTI IN RAZUMA
Izvajalec: doc. dr. Maja Smrdu, specialistka klinične psihologije, športna psihologinja
Z razumom smo uspeli razviti tehnologijo, ki nam v marsičemu izboljša, olajša, olepša in razvedri različne vidike življenja. Vendar pa ima ta tudi svoje meje v temu koliko nam lahko pomaga in žal pa nam lahko isto kar nam pomaga, tudi škodi. To velja za odrasle, še bolj pa za mlade, katerih možgani se še razvijajo in pri katerih se posledično razumsko sklepanje lahko še bolj zamegli kot pri odraslih. Hkrati pa ob razvoju tehnologije skozi našo kognitivno inteligentnost pozabljamo še na druge čudovite vidike človeških bitij, kot so čustvena, socialna in telesna inteligentnost, ki so ravno tako ključne za celostni razvoj in zadovoljno življenje mladih.
12.00-12.45
POKLIC KREATORJA: PREDNOSTI, IZZIVI IN PRIHODNOST
Gostje: Jaka Polak, Mark Vlahović, Rok Kostanjšek
Jaka Polak: nekaterim iz družbenih omrežij znan tudi kot Mr. Poli, je magister strojništva, ki ga je del karierne poti popeljal v povsem drugo smer. Kar je sprva počel zgolj za zabavo – ustvarjanje video vsebin – danes predstavlja večinski del njegovega dohodka.
Mark Vlahović: ustanovitelj in direktor agencije Vlahovič Agency, ki se osredotoča na ustvarjanje visokokakovostnih, kreativnih video vsebin za digitalne platforme. Z ekipo že več kot štiri leta pomagajo podjetjem vseh velikosti pri gradnji njihove prisotnosti na družbenih omrežjih in ustvarjanju vsebin, ki učinkovito nagovarjajo ciljno publiko. Uspešno so sodelovali z več kot 30 podjetji, poleg vodenja agencije pa je uspešen kreator na platformah TikTok in Instagram, kjer je zgradil skupno z več kot 80.000 sledilci. S svojo strastjo do ustvarjanja privlačnih vsebin in razumevanjem digitalnih trendov uspešno povezuje kreativnost z analitičnim pristopom, kar omogoča, da na vsakem koraku dosega izjemne rezultate. Njegov cilj je vedno presegati pričakovanja svojih strank in jim pomagati doseči trajnosten uspeh v hitro spreminjajočem se digitalnem svetu.
Rok Kostanjšek: Ustvarjalec ki s svojimi vsebinami dosega preko milijon uporabnikov mesečno, organizator največjih avtomobilističnih dogodkov v Sloveniji, nagrajen oblikovalec in predvsem avto-moto navdušenec.
15.20−16.50
#AKTIVIRAJ SE IN KREIRAJ!
KAKO S SVOJIMI HOBIJI IN IDEJAMI ČIM PREJE VSTOPITI V PODJETNIŠTVO, ŽE V ČASU ŠOLANJA
Povezovalec: Milan Lazarević, Tehnološki park
Gosti:
Žiga Goltes, WIBE solutions d.o.o., Luka Zupančič, Plant Z d.o.o., Rimma Arshinova, SAMARIT d.o.o.
Osebne zgodbe mladih podjetnikov: Od faksa do svojega podjetja. Kako kot dijak ali študent začeti s prvim svojim poslom, dobiti prave izkušnje in zrasti v lastno podjetje?
Vprašalnik Holland – moji interesi za moj študij
Pripravlja: Univerza v Ljubljani, Karierni centri UL
Vodi: Klemen Marinčič
Ne veste, kateri študij izbrati in kakšno delo si sploh želite opravljati v prihodnosti? Na delavnici boste na podlagi predhodno rešenega vprašalnika Hollandovega testa poklicnih interesov (SDS – Standard) raziskovali, kateri so vaši interesi, v katerega izmed šestih tipov se uvrščate in v kakšnem poklicu bi lahko bili uspešni. Interesi so tiste stvari, dejavnosti, ki nas zanimajo, pritegnejo, za katere si z veseljem vzamemo čas in v katerih najdemo zadovoljstvo. Če svoje interese poznamo, lažje ugotovimo, kateri študij in katera področja dela se z njimi ujemajo, ter se tako tudi lažje odločamo glede študija in zaposlitve. Za udeležbo na delavnici se je potrebno prijaviti tukaj. Mesta so omejena.
10.05-11.10
Pripravlja: Inštitut Kratos Ljubljana
Vodi: Sonja Peklenik mag. posl. ved
Želiš izvedeti , kako se lahko učiš hitreje in si ob tem zapomnit več. Te zanima tudi kako se čim hitreje spraviti k učenju, ko se ti res ne da?
Pridruži se mi na kratkem predavanju-delavnici, kjer boš izvedel/a kako se motivirati za učenje in kaj je prvi korak do hitrejšega učenja in boljšega pomnjenja.
11.15-12.15
Pripravlja: Univerza Sigmunda Freuda
Vodi: dr. Lucija Hrovat in Maruša Zalokar
Kaj dela psiholog in kaj psihoterapevt? Kako se oba poklica razlikujeta, kje se dopolnjujeta in kako izgledata v praksi? Na predavanju bomo skozi praktične prikaze in interaktivno predavanje raziskali odgovore na ta vprašanja. Skupaj bomo reševali različne primere iz prakse, s katerimi se psihologi in psihoterapevti srečujejo vsak dan. Razložili bomo, kako poteka delo obeh strokovnjakov, kakšne težave obravnavata in kaj vse je potrebno, da se podaš na to poklicno pot. Prav tako bomo z veseljem odgovorili na vsa tvoja vprašanja in ti pomagali razumeti, kako lahko že danes začneš graditi svojo prihodnost. Če te zanimata delo z ljudmi, raziskovanje človeške psihe in pomoč pri premagovanju življenjskih izzivov, je to predavanje prava priložnost zate!
12.30-13.15
Prijavno-vpisni postopek na študij za študijsko leto 2025/26
Pripravlja: Univerza v Ljubljani
Vodi: Tanja Žužek, VPIS UL
Vse, kar morate vedeti in upoštevati, da bo vaša prijava pravilna in vaša želja po študiju uresničena; kako postopek poteka, katerim napakam se je potrebno izogniti, kaj pomenijo tri želje, študijski programi z omejitvijo in brez omejitve, izbirni postopek, kaj je s posebnimi statusi itd. Predstavitev podpore posebnim skupinam študentk in študentov na UL: status študenta s posebnimi potrebami/ posebnim statusom, predstavitev. Pisarne varuha študentov, mreže zaupnih oseb in psihosocialne svetovalnice.
Univerza v Ljubljani – moja študijska izbira + kompetence za prihodnost
Pripravlja: Univerza v Ljubljani
Vodi: Sabina Žnidaršič, VPIS UL
Univerza v Ljubljani je primer sodobne univerze, ki sledi glavnih zahtevam visokošolskega izobraževanja: interdisciplinarnost, mednarodna odprtost, povezljivost in prehodnost študijskih programov. Sodobni študij je drugačen in zahtevnejši predvsem v tem, da zahteva od posameznika poleg študija in pridobivanja najsodobnejšega znanja, tudi razvoj ključnih kompetenc, sposobnosti reševanja aktualnih izzivov; sposobnost interdisciplinarnega sodelovanja, izkušnja mednarodnega sodelovanja, samostojnega učenja … vse te kompetence lahko razvija študent zaradi same organiziranosti študija, pomembno pa je tudi posameznikovo vrednotenje in prepoznavanje kompetenc, pridobljivih v glavnem v ne-formalnem in priložnostnem učenju.
Pripravlja: Ljubljanska mreža info točk L’MIT
Vodi: Tamara Mihalič
Skozi delavnico boste spoznali načine na katere lahko prepoznamo kakovostne informacije. Delavnica je sestavljena iz različnih aktivnosti s pomočjo katerih se boste naučili lažje prepoznavati resnične informacije, izvedeli kako informacije preveriti in katere spletne strani ter nevladne organizacije nudijo prilagojene informacije za mlade.
Pripravlja: Univerza v Ljubljani
Vodi: Tanja Žužek, VPIS UL
Vse, kar morate vedeti in upoštevati, da bo vaša prijava pravilna in vaša želja po študiju uresničena; kako postopek poteka, katerim napakam se je potrebno izogniti, kaj pomenijo tri želje, študijski programi z omejitvijo in brez omejitve, izbirni postopek, kaj je s posebnimi statusi itd. Predstavitev podpore posebnim skupinam študentk in študentov na UL: status študenta s posebnimi potrebami/ posebnim statusom, predstavitev. Pisarne varuha študentov, mreže zaupnih oseb in psihosocialne svetovalnice.
SVETOVALNO IZOBRAŽEVALNI BALKON UL
Osebno svetovanje za dijake in starše/skrbnike; tudi za kandidate iz tujine; preračun pričakovanih točk, potrebnih za vpis na študij
Informativa se je pričela že leta 2009 in je do danes največji vseslovenski predinformativni dan, ki se odvija nekaj tednov pred uradnimi informativnimi dnevi.
Kontakt
- Dunajska cesta 10
- Ljubljana, SIovenia
- +386 (0)1 300 32 11
- [email protected]
- 17. in 18. Januar 2025